Çok yüksek seslere maruz kalındığında kulak kendini koruma amacı ile refleks olarak iç kulağa en yakın kemikçik olan stapese (üzengi) bağlı kas kasılarak iletim engellenir. Bu testte kulağa yüksek ses verilerek bu refleksin varlığı araştırılır. Bu refleksin yokluğu otoskleroz (kulak kireçlenmesi) hastalığında gözlemlenir ve tanı koydurucudur.

Otoskleroz Cerrahisi

Kulak dış, orta ve iç kulaktan oluşur. Ses dış kulaktan geçerek kulak zarına ulaşır ve onun titreşmesine neden olur. Titreşim daha sonra orta kulaktaki kemikçik adı verilen üç küçük kemik aracılığıyla...


İletişim

Fulya Mahallesi Yeşilçimen Sokak No:12 Polat Tower Kat:12 Daire:136 Şişli/İSTANBUL
Muayenehane oda numarası : 1203
08:00 - 19:00
Arif Ulubil

Prof. Arif Ulubil, Üst İhtisas, University of Miami, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Nörotoloji ve İhtisası İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıklarında tamamlamıştır. Kulak cerrahisi tedavileri sunar.
Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Copyrights © 2010-2024 Tüm Hakları Arif Ulubil'e aittir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.