Kimler Koklear İmplant Yaptırmalıdır?

Aşağıdaki durumlarda koklear implant sizin için doğru olabilir:

  • İç kulak işitme kaybınız varsa
  • Uygun şekilde oturan işitme cihazlarıyla bile konuşmayı anlamakta sorun yaşıyorsanız
  • Motive olurlar ve kendilerinin veya sevdiklerinin sesleri ve konuşmaları anlamasına yardımcı olabilecek bir destek sistemine sahiptirler.
  • İşitme cihazlarının yeterli olmayacağı kadar şiddetli işitme kaybı olan çocuklar için, koklear implant kullanımına mümkün olduğunca erken başlamak, daha iyi işitme ve konuşma dilini kullanma ve anlama becerisi sağlar.
  • Adaylar ayrıca bir koklear implant taktıktan sonra aktivasyon, programlama ve rehabilitasyondan geçmeniz gerektiğini de anlamalıdır.

Koklear İmplantın Faydaları

Koklear implantlar, konuşulan dili anlama yeteneğinin geri kazanılmasına yardımcı olur ve bu da, işitme cihazları konuşmayı anlama sağlamadığında kişinin yaşam kalitesini artırabilir.

Koklear implantları olan kişiler aşağıdaki faydaları bildirmektedir:

  • Kendi seslerini duyma yeteneği, kelimeleri nasıl telaffuz ettiklerini ve seslerinin tonunu geliştirmelerine yardımcı olur
  • Arkadaşlarınız ve ailenizle daha kolay iletişim
  • Güvenlik ve daha iyi yaşam kalitesi için etraflarındaki sesleri duyma yeteneği
  • İşitme kaybıyla doğan bebekler veya ilerleyici işitme kaybı olan küçük çocuklar için erken koklear implantasyon, akranlarına benzer gelişimsel dönüm noktalarını karşılama fırsatı sunar.
Arif Ulubil

Prof. Arif Ulubil, Üst İhtisas, University of Miami, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Nörotoloji ve İhtisası İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıklarında tamamlamıştır. Kulak cerrahisi tedavileri sunar.

PAYLAŞ

Makalemizi sevdiklerinizi bilinçlendirmek için onlarla paylaşabilirsiniz.

İletişim

Fulya Mahallesi Yeşilçimen Sokak No:12 Polat Tower Kat:12 Daire:136 Şişli/İSTANBUL
Muayenehane oda numarası : 1203
08:00 - 19:00
Arif Ulubil

Prof. Arif Ulubil, Üst İhtisas, University of Miami, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Nörotoloji ve İhtisası İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıklarında tamamlamıştır. Kulak cerrahisi tedavileri sunar.
Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Copyrights © 2010-2024 Tüm Hakları Arif Ulubil'e aittir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.